O nás

SportZoo je slovenským, mezinárodně působícím výrobcem populárních sportovních sběratelských kartiček.

 

Před vznikem SportZoo zažívalo sportovní sběratelství na Slovensku útlum, přestože v zahraničí koncept sportovních kartiček úspěšně fungoval. Jako aktivní sběratelé českých a světových kartiček jsme neviděli důvod, proč by něco podobného nemohlo fungovat i u nás…

 

 

2016 - Přelomový rok pro slovenské sběratele

 

Revolucí sběratelských kartiček na Slovensku byl rok 2016. Nebáli jsme se oslovit tehdejšího prezidenta slovenské hokejové ligy Richarda Lintnera a následně vznikla první kolekce SportZoo kartiček.

 

Na kartičky slovenské hokejové soutěže jsme čekali přes 20 let. Po hokejových kartách Tipsport ligy 2016/17 se jen tak zaprášilo. Díky projevené přízni a zájmu sběratelů nezůstalo pouze při jedné kolekci a kolekcím slovenské nejvyšší hokejové soutěže se věnujeme dodnes.

Obrázek o nás

2017 - K hokeji přibyl fotbal

 

Rok po vydání hokejové kolekce jsme uzavřeli spolupráci s fotbalovým svazem, která vyústila v novou pravidelnou kolekci s názvem Fotbalové Slovensko, kterou později nahradila kolekce Slovenskí Sokoli.

 

 

2018 - První kartička s kouskem dresu

 

Naší doménou je neustálé posouvání hranic v kvalitě a vizuálech vyrobených kartiček. V roce 2018 jsme zaznamenali velký milník. Poprvé v historii jsme na Slovensko přinesli kartičky s kouskem hraného dresu (tzv. jersey karty) z naší produkce, které vyšly v kolekci Tipsport ligy 2018/19.

 

V současnosti tvoříme kartičky s různými kousky hraných materiálů v podobě dresů, hokejek, štulpen, kopaček, rukavic či bruslí, včetně tzv. booklet kartiček, které lze nadneseně označit jako leporelo.

Obrázek o nás

2019 - Sběratelská premiéra karet Oktagon MMA

 

Po třech letech pravidelné produkce sběratelských karet jsme se úspěšně etablovali jako spolehlivý výrobce sběratelských kartiček a navázali jsme spolupráci s prestižní organizací Oktagon MMA.

 

 

2020 - Vstup na český trh kolekcí FORTUNA:LIGY

 

O rok později jsme se rozhodli po 20 letech navrátit českým sběratelům radost z fotbalových kartiček domácí ligové scény. Vznikla tak další stabilní a mezi fanoušky populární kolekce FORTUNA:LIGY.

 

 

2021 - Rozšíření portfolia o český hokej

 

V sezóně 2021/22 jsme poprvé ve spolupráci s BPA začali vydávat i kartičky české nejvyšší hokejové soutěže, kde se – jak to u nás bývá zvykem – snažíme každý rok přinést na trh množství sběratelských novinek.

Obrázek o nás

2022 - První automatická linka

 

Spuštěním naší první automatické linky pro plnění a balení kartiček jsme dosáhli významného milníku v pokroku celé společnosti. Stroj, který jsme sami navrhli, byl poprvé využit k zabalení 1. série kartiček FORTUNA:LIGA 2021/22.

 

Kromě toho jsme v roce 2022 vydali naši první kolekci oficiálních kartiček slovenské hokejové reprezentace, která měla u sběratelů obrovský úspěch a do pár dní se beznadějně vyprodala.

 

 

2023 - Expanze do zahraničí

 

Vedle pravidelné tvorby kolekcí pro slovenský a český trh v podobě sběratelských kartiček domácích hokejových a fotbalových soutěží, slovenské hokejové reprezentace a zápasnické organizace Oktagon MMA se nově chystáme oslovit i sběratelskou komunitu v Polsku.

 

V sezóně 2023/24 se mohou fanoušci těšit na fotbalové kartičky PKO Bank Polski Ekstraklasy z dílny SportZoo.

Obrázek o nás

Můžete nás sledovat na těchto sociálních sítích

  • Ikona sociální sítě
  • Ikona sociální sítě
  • Ikona sociální sítě
  • Ikona sociální sítě
  • Ikona sociální sítě

Oficiální výrobce kartiček

company logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logo